12 klassieke Jaguar-sportwagens om te bezitten van Pendine Historic Cars Auction

Maart 24, 2024

Deze prachtige Jaguar E-type werd voor het laatst gezien tijdens de 2018-editie van Penang Rendezvous

Voor de gemiddelde versnelling is het vermogen en het brullende gebrul van een krachtige V8 onmiskenbaar aantrekkelijk. Maar voor de veeleisende consument krijgen zeldzame klassieke auto's nog meer aandacht. Pendine Historic Cars biedt 12 klassieke Jaguar-sportwagens aan uit de collectie van Dr. Christian Jenny. Slanke, goed gedetailleerde carrosserie is een geweldige plek om te beginnen, aangename uitzichten verlengen onze blik en Dr. Jenny's Jaguar-sportwagencollectie gaat over de meest samengestelde vloot van vintage Jaguar-coupés en roadsters ooit om een ​​veiling te vereren.

Dr. Christian Jenny staat bekend als de "Mr. Jaguar". Terecht, Jenny's klassieke Jaguar-obsessie gaat helemaal terug tot de jaren zeventig, toen zijn vrouw aandrong op een echte blauwe Britse auto. Waar ze het over eens waren, was een prachtige 12-cilinder Jaguar E-Type en Dr. Jenny was meteen verkocht. Christian Jenny investeerde tijd en enorm veel onderzoek en ontdekte dat zijn klassieke Jaguar-sportwagencollectie eigenlijk verder was ontwikkeld dan die van een gemiddelde verzamelaar van klassieke auto's.

Cockpit van 1935 SS 90 prototype prachtig vastgelegd door klassieke autofotograaf Michel Zumbrunn

Nadat hij Urs-Paul Ramseier, de historicus van klassieke auto's, had benaderd, bevestigde hij zijn vermoedens. Zijn Jaguar-collectie was een wie-is-wie en wat is een geselecteerde selectie van mijlpaal Jaguar-sedans en sportwagens. Jenny's brede kennis en laserfocus op specifieke vintage Jaguar-modellen lieten hem zelfs toe een definitief boekdeel van klassieke Jaguars te schrijven: de Jaguar Sports Car Collection. Tegenwoordig biedt Pendine Historic Cars zijn hele collectie te veilen aan.

De Jaguar Sports Car Collection wordt te koop aangeboden door Pendine Historic, waarvan velen voor het eerst publiekelijk, en biedt een unieke kans om auto's te bezitten van belangrijke mijlpalen in de vroege geschiedenis van het merk. Prachtig vastgelegd door Michel Zumbrunn, een van de klassieke Jaguar-auto's van de oude veiling, de allereerste Jaguar-sportwagen, een SS35-prototype uit 1935 is al verkocht.

1935 SS 90 prototype - VERKOCHT

Het unieke, met de hand gebouwde SS 19-prototype van de fabriek uit 1935 en de meervoudige Pebble Beach Concours-prijswinnaar is zonder twijfel de belangrijkste auto in de geschiedenis van Jaguar. Met deze klassieke Jaguar-sportwagen is het allemaal begonnen. Vanaf dit unieke schip werden alle andere klassieke auto-iconen van het Britse merk geboren: de SS 100, XK120 en natuurlijk de E-type.

Er is een onmiskenbare sexiness in de SS90, een roadster-carrosserie met een sportief, omhullend profiel, die een 2,6-liter zescilinder-krachtcentrale verbergt, het 1935 SS 90-prototype werd iets opgepikt na de opening van de Pendine-autoveiling. En welke klassieke Jaguar-liefhebber niet? Een gemonteerde cockpit en een taps toelopende staart, een reservewiel, het enige contrastpunt, de 18 inch spaakwielen en open roadster dragen onmiskenbare esthetische en historische aantrekkingskracht. Om nog maar te zwijgen, het is gek zeldzaam, er zijn ooit 23 SS 90-prototypen gebouwd en het vormde de basis voor de SS 100.

Zijn moderne leven was er een van een showpaard - showstoppende optredens in het concours d'elegance van Pebble Beach en een leven van rustig rijden in de Zwitserse Alpen.

1952 Jaguar C-Type

Deze Jaguar C-Type uit 1952 was een bonafide klassieke sportwagen en viel op in de krantenkoppen van de brute 24 uur van Le Mans in Europa. Het XFC 023-chassis, dat werd bestuurd door Jack Douglas en zijn goede vrienden op het witte doek, was een van de 53 XK120C C-types en werd drie decennia lang als verloren beschouwd.

De prachtige sportwagen was een door en door gefokte racewagen, opgewaardeerd en verhandeld tot de aankoop in 1962 door een andere 'Mr. Jaguar ”, een monteur genaamd Frank Schierenbeck. De Jaguar C-Type uit 1952 raakte al snel verwikkeld in de rommelige scheiding van Schierenbeck toen de potentiële waarde ervan de Jaguar-liefhebber van klassieke auto's dwong hem te verbergen voor zijn binnenkort ex-vrouw. Drie decennia lang bleef het verborgen tot 1997, ex-vrouw hertrouwde gelukkig, het werd verkocht en gerestaureerd door Jaguar-legende Terry Larson.

Jaguar E-Type Series I Coupés uit 1961 "The Geneva Launch Car"

De allereerste Jaguar E-Type die werd onthuld op Le Gastronomic du Parc des Eaux Vives, deze Jaguar E-Type uit 1961 was een van de drie die op de beursstand in Genève werden gebruikt en misschien wel de belangrijkste niet-competitieve E-Type-prototypes die ooit met de hand zijn gebouwd.

Uit documentatie blijkt dat het na zijn debuut werd geregistreerd voor Zwitserse wegen onder een CEO genaamd Georges Filippinetti en hoewel hij ook de oprichter was van het Scuderia Filippinetti-raceteam, werd de Jaguar E-Type Series I nooit geregistreerd om te racen.De herkomst van deze klassieke sportwagen was pas bekend toen hij in 1999 werd verworven door een administrateur van de Universiteit van Lausanne. Sindsdien zijn de vele carrosseriedelen zorgvuldig gerestaureerd naar authentieke fabrieks- en periodieke componenten, waardoor deze Jaguar E-Type Series I Coupés uit 1961 "The Geneva Launch Car" van immens belang zijn.

1935 SS 90 'Captain Black' - onder bod

De eerste productiesportwagen die ooit door de Britse autofabrikant werd verkocht, werd afgeleverd aan Captain John Black, voorzitter van de Standard Motor Company, de leverancier van SS-automotoren, wat deze klassieke auto zijn bijnaam en de herkomst van de auto van de voorzitter van de firma die haar kloppend hart geeft.

Al meer dan 25 jaar wisselde de SS 90 'Captain Black' uit 1935 verschillende keren van eigenaar, maar terwijl hij werd bestuurd en genoten, werd hij nooit gerestaureerd tot 1988, toen Dr. Hugh Palmer toezicht hield op een volledige restauratie gedurende twee jaar door Fullbridge Carriage Company of Waldon , Essex. Kort daarna werd het bijna twee decennia lang onderdeel van de beroemde Walter Hill-collectie in Florida, toen het in 2006 eindelijk zijn thuis vond in de collectie van Dr. Christian Jenny.

1937 SS Jaguar 100 2,5 liter

Deze SS Jaguar 100 2.5 liter uit 1937 is zorgvuldig gerestaureerd door Terry Larson en is een winnaar van de Pebble Beach-prijs van 2004. Haar eerste eigenaar werd vroeg in de zomer van 1937 in ontvangst genomen door de Londense distributeur Henlys en het was niemand minder dan de Zwitserse inwoner Hans Aichele, een medaillewinnaar van de Olympische Winterspelen voor bobsleeën. Uit documentatie blijkt dat de klassieke Jaguar-sportwagen tot april 1954 heeft gereden, toen hij in handen kwam van de in Zürich geboren grafisch ontwerper genaamd Paul Staub, waarmee het leven van de klassieke auto van Zwitserse ontwerpers en architecten begon.

Uiteindelijk kwam deze SS Jaguar 100 uit 1937 in Utah terecht, waar de Amerikaanse Jaguar-expert Terry Larson hem heeft gerestaureerd. In 1986 won het zijn eerste prijs in het concours d'elegance voor zijn toenmalige eigenaar Peter Tacon tijdens de 50th Anniversary SS 100-rally in Stratford-upon-Avon. Dit werd gevolgd door overwinningen op Pebble Beach 2004, British Classic Cars Meeting 2006 in St. Moritz en de sierlijke show in 2007 in het Villa d'Este concours aan het Comomeer, Italië.

1938 SS Jaguar 100 3.5 liter

1938 SS Jaguar 100 3.5 liter

Gerestaureerd door de legendarische SS-restaurator David Barber, is deze SS Jaguar 100 3.5 liter uit 1938 niet alleen een tentoonstellingspaard, maar ook een racepaard. Het had de grootste, 3,5-liter versie van SS's Standard-gebaseerde zescilinder zescilindermotor van zijn tijd - een buitengewone productiewagen met topsnelheden van meer dan 100 mph.

De SS Jaguar 100 uit 1938, geleverd aan een medewerker van het Britse consulaat in Praag, heeft de Tweede Wereldoorlog overleefd voordat hij in 1948 werd verkocht aan een Praagse handschoenenfabrikant. Het volstaat om te zeggen dat het leven in het communistische Praag achter het IJzeren Gordijn deze Britse klassieker heeft onderhouden. auto op zijn best problematisch. Het veranderde een paar keer van eigenaar voordat het uit Duitsland werd gesmokkeld, waar het uiteindelijk in 1983 arriveerde in de werkplaats van Classic Restorations en SS-goeroe David Barber.

Het was hier, de restauratie van deze klassieke Jaguar-sportwagen begon serieus, maar wat Barber ontdekte was verbluffend - de binnenkant was bijna ongerept - alle belangrijke mechanische componenten zoals motor, versnellingsbak, assen, ophanging, besturing en instrumenten waren zeer goed onderhouden, het enige wat we hoefden te doen, was de slordige zelfgemaakte carrosserie te demonteren en te vervangen.

1949 Jaguar Alloy XK120 Roadster

Deze Jaguar Alloy XK120 Roadster uit 1949 is zo genoemd vanwege zijn speciale build-run. Toen de vraag op de autosalon van Londen van 1948 overweldigend was, besloot de Britse autofabrikant zijn plannen aan te passen en de productierun van de Alloy XK120 te verhogen tot 240 handgemaakte limited editions; het onderscheiden van het productiemodel stalen edities.

Deze Jaguar Alloy XK120 Roadster uit 1949 werd gekocht door Albert ‘Bätsch’ Scherrer uit Riehen, Bazel, waar hij in een van de zeldzame gevallen daadwerkelijk werd gebruikt waarvoor hij was geboren: racen. Het was de eerste Jaguar die na de oorlog op het Europese continent reed en de meest succesvolle XK120 in competitie in Zwitserland. In 1955 stopte hij met racen en de klassieke Jaguar werd 33 jaar lang gebruikt als straatauto, toen hij uiteindelijk werd verworven in 1988 en werd hersteld in zijn originele, kenmerkende bronzen lak.

Jaguar XK120 Roadster uit 1950

Deze Jaguar XK120 Roadster uit 1950 was een van de allereerste stalen wagens die in Zwitserland arriveerde en werd gebruikt in lokale races, waaronder een gepubliceerde race tussen de legerings-XK120-eigenaar Albert Scherrer (die overigens won) tijdens de Steckborn-Eichhoelzli hillclimb op 24 april 1955.

Tot de jaren 70 was er weinig bekend over de klassieke auto, toen de Zwitserse XK-kenner Urs Schmid de vintage Jaguar herontdekte en hem te koop aanbood. In 1975 was de Jaguar XK120 Roadster uit 1950 teruggekeerd in handen van de Zwitserse Jaguar-gemeenschap. In 2011 werd de XK120 liefdevol gerestaureerd naar fabrieksspecificaties, waaronder een complete revisie van de aandrijflijn door GB Classic Cars.

Jaguar XK140 SE Roadster uit 1955

Uitzonderlijk onderhouden in de race-context, dat wil zeggen in het rijk van racen met een hoog octaangehalte, worden onderdelen versleten door gebruik en moeten ze worden vervangen of opnieuw worden opgebouwd (d.w.z.het heeft een correcte 3,4-liter SE-spec motor uit die periode maar een herbouwde cilinderkop naar C-type ontwerp dat 10% meer vermogen geeft dan de fabrieksstandaard 190 pk); anders is deze Jaguar XK140 SE Roadster uit 1955 ogenschijnlijk redelijk fabrieksorigineel gezien zijn race-afkomst. Een eenmalige winnaar en vaste deelnemer van de Rallye International des Alpes Historique,deze Jaguar XK140 SE Roadster uit 1955 werd uiteindelijk in de jaren 80 geïmporteerd in Zwitserland, waar hij bleef staan ​​en in 2005 werd bijgewerkt.

Jaguar XK150 3.8 S Roadster uit 1960

In het productietotaal van 9400 XK150's geproduceerd in Browns Lane, is dit model slechts 1 van de 14 linksgestuurde XK150 3.8 S Roadsters en het telt binnen de 1471 S spec roadsters. Een S spec roadster heeft verbeterde cilinderkoppen met een betere gasstroom, drievoudige 3in SU carburateurs, en alles komt overeen met een sprong van bijna 20% in vermogen in een standaard XK150s-motor. Sterker nog, met de verbetering van 20% beschouwen de meesten het als een geheel nieuwe motor en een krachtiger dan de 250 SWB V12-motor van Ferrari. In de loop der jaren werd de klassieke auto gebruikt en vervolgens gereviseerd en Terry Larson was opnieuw betrokken bij de restauratie van deze klassieke Jaguar-sportwagen.

Jaguar E-Type Series I Roadster uit 1961

De 12e Roadster in de VS, het is een van de oudste E-types die toen in de VS overleefde. Deze Jaguar E-Type Series I Roadster uit 1961 heeft alle belangrijke kenmerken van een zeer vroege E-type behouden: platte vloerruimtevloeren, motorkapsloten beveiligd met een T-sleutel, ingelaste motorkaproosters gemaakt van afzonderlijke metalen stukken, een dubbel scharnierend kofferdeksel en vleugelschotten puntgelast in de motorkap - Allemaal een echte traktatie gezien de onvervalste vorm, zorgvuldig bewaard door James F. King III van Library, Pennsylvania gedurende meer dan 10 jaar van 1977 tot 1990. Dat gezegd hebbende, enkele moderne verbeteringen zoals een geharde klep stoelen, een roestvrijstalen uitlaatsysteem en een nieuwe radiator maken de auto een zorgeloos dagelijks plezier. Desalniettemin doen ze geen afbreuk aan de authenticiteit van de klassieke auto, speciaal gevraagd door de Jaguar Daimler Heritage Trust tijdens de 40e verjaardag van de E-type in Genève in 2001.

Jaguar E-Type Series III V12 Roadster uit 1972

Dr. Christian Jenny was niet de eerste eigenaar van deze Jaguar E-Type Series III V12 Roadster uit 1972, maar hij was de laatste. Slechts 12 E-type Series III V12 roadsters werden officieel geïmporteerd in Zwitserland door de oude concessiehouder STREAG, waardoor de eigenaar lid werd van een elite club van Jaguar-sportwagens. De Jaguar E-Type Series III V12 Roadster uit 1972 is grotendeels origineel en ongerestaureerd met overeenkomende nummers en serienummers van de afgelopen 47 jaar en nu te koop bij de Pendine Historic Cars-veiling.

Informeer bij de Jaguar-collectie bij Pendine Historic Cars.