3 prachtige juwelen en edele juwelenveilingpartijen

April 18, 2024

Op 16 november zal het veilinghuis van de Sotheby's in Genève een aantal prachtige sieraden op de markt zetten als onderdeel van de verkoop van Magnificent Jewels & Noble Jewels. Zoals de naam al doet vermoeden, zal de veiling stukken bevatten die niet alleen zeldzaam zijn, maar ook van betekenis. Terwijl de volledige collectie momenteel op weg is naar New York voor een tentoonstelling voor de veiling, zijn er een paar kavels die onze aandacht hebben getrokken.imperial-russian-necklace-with-bowknot-clasp-hr

Uit Rusland komen met liefde twee sieraden die gelinkt zijn aan Peter de Grote en Catharina de Grote. Als twee van Ruslands belangrijkste en bekendste leiders is het geen verrassing dat ze in het bezit waren van zulke mooie stukken. De eerste is een elegante diamanten halsketting die wordt vastgemaakt met een delicate striksluiting (hierboven). Hoewel er wordt gezegd dat keizerin Catherine II (ook wel bekend als 'de Grote') het in opdracht had gegeven als twee afzonderlijke stukken, heeft het juweel eeuwen overleefd en zelfs wereldoorlogen verborgen in het Kremlin. Op de veiling wordt verwacht dat het juweel meer dan $ 3 miljoen ophaalt.super-diamond-parure-zoom-hr

De tweede van de twee zou een van de belangrijkste parures zijn van antiek gekleurde diamanten juwelen (hierboven) die de afgelopen vijf decennia onder de hamer zijn gegaan. De parure speelde ooit een belangrijke rol bij het beëindigen van de Pruth River-campagne, mogelijk de zogenaamde omkoping die het leger van Peter de Grote redde van een verpletterende nederlaag door toedoen van de Ottomaanse Turken. Later, in de handen van de noodlottige sultan Abdul Hamid II, werd de halsketting in zijn huidige vorm geschonken aan de vrouw van de Teufik van Egypte voor wat wordt beschouwd als de geboorte van de laatste Khedive van Egypte en Soedan.

"Deze twee prachtige juwelen hebben een fascinerend inzicht in de luxe en weelde van het Russische hof", zegt David Bennett, wereldwijd voorzitter van de internationale juwelendivisie van Sotheby. Hij voegde eraan toe: "Het is moeilijk om hun zeldzaamheid en historisch belang te overschatten, en ik ben heel blij dat ik ze dit najaar naast elkaar kan presenteren."the-sky-blue-diamond-hr

Het laatste stuk dat we voor de verkoop van naderbij bekijken, is ‘The Sky Blue Diamond’ (hierboven) van Cartier, dat in het midden zit. Met een grootte van 8.01 karaat is de zeldzame mooie blauwe diamant er een die veel diamantliefhebbers graag zouden bezitten dankzij zijn zeldzame tint. Met een geschatte waarde van $ 15 tot 25 miljoen, wacht Sotheby's met ingehouden adem om te ontdekken dat de edelsteen het zal helpen om voor de derde keer in twee jaar een nieuw wereldrecord te vestigen. Het veilinghuis legde eerder de lat voor veilingprijzen van blauwe diamanten met de Blauwe Maan van Josephine die werd verkocht voor maar liefst $ 48,5 miljoen of $ 4 miljoen per karaat (let op de valutaschommelingen, die de prijs in USD behoorlijk hebben verhoogd).

De Magnificent Jewels & Nobel Jewels Collection zal van 4 tot 6 november naar New York gaan voor een tentoonstelling en van 12 tot 16 november naar Genève.