Veiling van

Veiling van "Dynasty" diamant door Alrosa uit Rusland

Maart 18, 2024

Uit Rusland komen met liefde vijf prachtige gepolijste diamanten die een juweelliefhebber in een roes zouden sturen. Gepresenteerd door het Russische mijnbouwbedrijf Alrosa, zullen de diamanten in november op een online veiling worden verkocht, waar velen ongetwijfeld op zullen letten. Vanaf september zal het staatsmijnbedrijf de collectie echter aan potentiële kopers tonen.

Vernoemd naar de dynastieën aan het keizerlijke hof uit het Romanov-tijdperk, heeft de collectie een 51,4-karaats dynastiediamant, de grootste van de vijf edelstenen. De traditionele ronde briljant geslepen diamant met 57 facetten heeft alle kenmerken van een fijn vervaardigd juweel dat u graag vasthoudt. Met een drievoudige uitstekende snit - wat betekent dat het een uitstekende glans, symmetrie en snit heeft - een kleurloze afwerking en VVS1-helderheidsclassificatie, zal dit een hoogtepunt op de veiling zijn dat naar verwachting een startprijs heeft van niet minder dan $ 10 miljoen.

De andere diamanten in de collectie omvatten een ronde geslepen diamant van 16,67 karaat, een ovale diamant van 5,05 karaat, een peer geslepen diamant van 1,73 karaat en ten slotte een diamant van 1,39 karaat. Genoemd Sheremetyev, Orlov, Vorontsov en Usupov, elk brengt de beroemde huizen terug die ooit over Rusland regeerden voordat hun beruchte val uit de gratie viel. “Er was een goede reden om de naam voor de collectie te kiezen, die verband houdt met de intentie van Alrosa om de tradities en het geheugen van beroemde Russische juweliers die bekend staan ​​om hun vakmanschap en filigraan nieuw leven in te blazen sinds de eerste Russische snij- en polijstfabriek, opgericht door Peter I (de Grote ) vroeg in de 18e eeuw ”, aldus het bedrijf.

Voordat de wereld in vijf verschillende creaties werd verbluft, maakten de diamanten in feite deel uit van de 179-karaats ruwe diamant genaamd "Romanovs". De in 2015 teruggevonden mijn van het bedrijf in het noordoosten van Rusland heeft de technici en vakmensen van Alrosa bijna anderhalf jaar gekost om de collectie zorgvuldig te maken. Met de komende veiling die zoveel aandacht krijgt, valt nog te bezien of de "Dynastie" in de nabije toekomst nieuw leven zal worden ingeblazen.