Christie's Auction, Amsterdam: Voormalige Kamerbeek Collectie met Nederlandse schilders

April 8, 2024

Op 12 juni houdt Christie's een veiling in Amsterdam om de Voormalige Kamerbeek Collectie te verkopen, met meer dan 100 stukken van zowel bekende als minder bekende Nederlandse schilders uit de late 19e en vroege 20e eeuw. De Voormalige collectie Kamerbeek bevat impressionistische, moderne, romantische en een handvol realistische schilderijen. Gebouwd door Cees en Jarmila Kamerbeek met de bedoeling een collectie op te bouwen die een overzicht zou geven van 150 jaar Nederlandse kunst, wordt de Voormalige Kamerbeek Collectie nu verkocht met een aantal bijzonder spannende stukken.

Hoogtepunten van de verkoop

Bart van der Leck (1876 - 1958) | ‘Moeder met kind’, 1921

Stukken van de oprichters van kunststroming De Stijl Bart van der Leck (zoals zijn stuk 'Moeder met kind' uit 1921 - Moeder en kind) en Piet Mondriaan (schets 'Bloeiende boom', 1912), evenals werk van de baanbrekende Post- Impressionist Jan Sluijters zal te koop zijn op de veiling, maar de echte ster van de show wordt Isaac Israels '' Café dansant, Moulin de la Galette ', geschat op € 300.000 -500.000. Niet alleen heeft de "Moulin" een hoge waardering vanwege zijn schilder, maar ook omdat hij de beroemde Parijse danszaal weergeeft die vaak wordt bezocht door Vincent van Gogh en Henri de Toulouse-Lautrec.

Andere stukken van Israels die onder de hamer komen, zijn onder meer "Sjaantje van Ingen lezen" (geschat op € 100-150.000) en "Een elegante dame aan de Theems" (geschat op € 120-180.000.) Israels was de zoon van twee van de De meest gerespecteerde kunstenaars van Nederland, die meteen een wonderkind werden, gingen op 13-jarige leeftijd naar de kunstacademie in Den Haag. De levenslange vriend en mede-kunstenaar van George, George Hendrik Breitner, heeft ook werk in de voormalige collectie Kamerbeek.

Minder bekende Nederlandse schilders

De collectie bestaat niet alleen uit wereldberoemde namen en biedt als zodanig nog kansen voor liefhebbers van amateurkunst. Albert Fiks, Hendrik Jan Wolter, Tony Offermans en Willem Carel Nakken zijn bijvoorbeeld bekend in hun thuisland, maar moeten nog naam maken op het internationale kunstveilingcircuit.