Strip- en illustratiesveiling door Christie's

April 19, 2024

Op zaterdag 19 november organiseert Christie’s Paris, in samenwerking met gespecialiseerde galeriehouder en uitgeverij Galerie Daniel Maghen, de tweede ‘Comics & Illustrations’ veiling van het jaar. Een maand eerder is een medley van deze veilingitems te zien in Londen (4-12 oktober) en Amsterdam (19-24 oktober) als een gratis openbare showcase voordat ze in Parijs landen.

De selectie van Europese strips die worden tentoongesteld, zet geliefde avonturiers en helden in de schijnwerpers, zoals de onverslaanbare Galliër Astérix; het wetenschapper / kapiteinsduo Blake & Mortimer; de onverschrokken zeeman Corto Maltese, de jongensachtige, eeuwig roodgeklede Robbedoes en de in het bos levende blauwgekleurde gemeenschap van Smurfen.

Albert Uderzo, ASTÉRIX, 'Astérix in Spanje'. Originele pagina n ° 16. Schatting: € 170.000-190.000 © 2016 Goscinny - Uderzo Gebruik alleen Galerie Daniel Maghen met Christie's

Albert Uderzo, ASTÉRIX, ‘Astérix In Spain.’ Originele pagina n ° 16. Schatting: € 170.000-190.000

Hergé - geboren Georges Remi - maakt al meer dan een halve eeuw deel uit van de populaire verbeelding met zijn ‘ligne claire’ stijl en is momenteel het onderwerp van een groot retrospectief in het Grand Palais in Parijs. Zijn werk wordt hier in de vitrine weergegeven door een dubbele pagina spread uit zijn eerste gepubliceerde serie, "Quick and Flupke", daterend uit 1930 (schatting: € 90.000-100.000). Daarnaast belicht een Hergé-schets voor de kalender van 1957 in ‘Le Journal de Tintin’ de 12 hoofdpersonages uit ‘The Adventures of Tintin’, dansend als een gek (schatting: € 110.000-120.000).

Edgar P. Jacobs, 'Blake et Mortimer, La Marque Jaune' (The Yellow M). Oorspronkelijke pagina nr.6. Schatting: € 120.000-140.000 © © Studio Jacobs / Editions Blake & Mortimer, 2016 Gebruik alleen Galerie Daniel Maghen met Christie's

Edgar P. Jacobs, ‘Blake et Mortimer, La Marque Jaune’ (The Yellow M). Oorspronkelijke pagina nr.6. Schatting: € 120.000-140.000

'Ik ben van mening dat het onderwerp strips en graphic novels geen niche meer is. In de afgelopen tien jaar is de vraag aanzienlijk gegroeid en veel galerijen en instellingen hebben als reactie daarop tentoonstellingen georganiseerd ', aldus Daniel Maghen over de nieuwe golf van relevantie van het medium. Bovendien merkt hij op dat het veranderende aanzien ook wordt beïnvloed door de nostalgiefactor van een volwassen generatie jonge lezers. "Ik denk dat wanneer iemand een originele pagina van zijn [of haar] favoriete avontuur koopt, deze vooral wordt gemotiveerd door het gevoel van een mooie herinnering die wordt gematerialiseerd door een stuk."

Er zal speciale aandacht zijn - zowel voor de verkoop als voor de tentoonstellingsrondleiding - op de Franse graficus Jean-Pierre Gibrat. Dit is de eerste keer dat Christie's Parijs een veilingcatalogus zal wijden aan een hedendaagse kunstenaar. Het boekdeel bevat 17 paginagrote strips en originele tekeningen, evenals een vraag en antwoord met de auteur, die opmerkte dat "de details de compositie aansturen".

Jean-Pierre Gibrat, 'Le Sursis', Originele pagina n ° 24. Schatting: 35.000-40.000 © Gibrat Gebruik alleen Galerie Daniel Maghen met Christie's

Jean-Pierre Gibrat, ‘Le Sursis,’ Originele pagina n ° 24. Schatting: 35.000-40.000

Gibrat zal de tentoonstellingen in Londen en Amsterdam bijwonen en zijn werk aan het publiek presenteren. Ze zullen putten uit de zeven delen die zijn beroemde publicaties vormen: "Le Sursis" (1999), "Le vol du Corbeau" (2002 en 2005), "Mattéo" (2008, 2010 en 2014).

Ook andere hedendaagse figuren zoals Moebius, Bilal, Vance, Rosinski, Guarnido en Loisel worden getoond.

The Club of Queer Trades by G. K. Chesterton (April 2024).