Pierre Berge Bibliotheekveiling Door Sotheby’s: Part Two

April 25, 2024

Zoals we een paar maanden geleden aankondigden, heeft Pierre Berge, de mede-oprichter van het mode-imperium Yves Saint Laurent, het tweede deel van zijn bibliotheek in Parijs geveild. De privécollectie, die uit 376 werken bestond, wordt geschat op de meest waardevolle en heeft vijf miljoen euro opgebracht. Onder de hoede van veilinghuis Sotheby’s, zeldzame eerste edities van klassiekers van 19th eeuw Europese literatuur, waaronder gesigneerde boeken van Franse grootheden als Balzac, Hugo, Stendhal en Baudelaire.

Twee stukken van Gustave Flaubert gingen onder de hamer. De eerste was een handgeschreven manuscript dat de hele passages van het reisverslag van de romanschrijver "Over the Fields and over the Shores", bekrast zag. Het reisverslag dat 537.880 euro opleverde, was een verslag van zijn rondreis door de Franse Loire- en Bretagne-regio's in 1886. De tweede was een originele editie van Flauberts meesterwerk 'Madame Bovary' dat voor bijna het dubbele werd verkocht op 190.369 euro.

De topverdiener van de tweedaagse verkoop was echter voor het manuscript van Stephane Mallarme's 'Noces d’Heriodiade'. Het manuscript over het huwelijk van het bijbelse personage Salome's moeder werd verkocht voor 587.720 euro. De verkoop komt bovenop de 11,7 miljoen euro die vorig jaar door de Franse filantroop uit het eerste deel van zijn collectie was opgehaald. Met nog vier verkopen van de bibliotheek voor volgend jaar, zal de collectie naar verwachting meer dan 30 miljoen euro waard zijn. De opbrengst van de veilingen gaat naar een door Berge met Saint Laurent opgerichte stichting.