Drie Seinfeld Porsches bevestigd op een veiling

Maart 13, 2024

De wereldberoemde komiek en fervent autoverzamelaar Jerry Seinfeld zou meer dan $ 10 miljoen kunnen opbrengen wanneer drie vintage modellen uit zijn verzameling onder de hamer gaan op de Amelia Island Auction in Florida in maart. Nee, de auto waarin hij president Obama rondreed (Obama nam ook het stuur over) is niet te koop - hoe dan ook, dat was een Corvette Stingray uit 1963.

De auto's in kwestie voor dit nieuwsbericht zijn een Porsche 550 Spyder uit 1955, een Porsche 911 Carrera 3.0 IROC RSR uit 1974 en een Porsche 365 A 1500 GS / GT Carrera Speedster uit 1958. Elk van deze is onberispelijk, zeldzaam en zeer gewild. Zozeer zelfs dat elk van de auto's in kwestie automatisch het hoogtepunt zou worden van de collectie klassieke auto's van iemand anders.

"We zijn dankbaar en vereerd dat deze prachtige voorbeelden uit de collectie van Jerry Seinfeld aan ons zijn toevertrouwd, deze auto's belichamen de hoogste kwaliteit en afstamming", aldus David Gooding, President van Gooding & Company. "Jerry's scherpe oog voor belangrijke Porsches, de zorg en trots die hij besteedt aan het onderhouden van zijn spectaculaire collectie en zijn enthousiasme en passie voor het Porsche-merk, maken dit een van onze meest opwindende verkopen in de geschiedenis van ons bedrijf."

In het bijzonder is de 550 Spyder, ondanks zijn race-afkomst, nog steeds volledig origineel - motor, carrosserie en transaxle komen allemaal overeen. En naast de Seinfeld-link is er ook de James Dean-verbinding. De filmster werd gedood tijdens het besturen van een 550 en hielp de auto in Hollywood en de autogeschiedenis te versterken. Geen wonder dat de schatting op de auto tussen de 5 en 6 miljoen dollar ligt.

Seinfeld houdt echter vol dat het afscheid van de auto's niets te maken heeft met hun huidige waarde. "Ik heb nooit een auto gekocht als investering", zei hij. "Ik zie mezelf niet eens als een verzamelaar. Ik hou gewoon van auto's. En ik ben nog steeds dol op deze auto's. Maar het is tijd om sommigen van hen de wereld in te sturen, zodat iemand anders ervan kan genieten, zoals ik. "

Naast deze drie klassiekers zal de veiling van 11 maart, een van de hoogtepunten van het Amelia Island Concours d'Elegance, naar verwachting een aantal andere auto's bevatten - voornamelijk van het Porsche-ras - die behoren tot de stand-up comedian, hoewel details zijn momenteel schaars.

Sommigen hebben gesuggereerd dat maar liefst 10% van de collectie van Seinfeld wordt verkocht om plaats te maken voor nieuwe toevoegingen - de grootste uitdaging voor het onderhouden van een autocollectie is immers het vinden van een plek om deze te bewaren terwijl deze begint te groeien.

Toch is één ding zeker: Seinfeld's Porsche 911 Carrera RS uit 1973 zal niet een van die auto's zijn die onder de hamer gaan. "Ik heb het van een dode man gekocht en het wordt pas weer verkocht als ik dood ben. Deze auto verandert niet van eigenaar zonder dat iemand sterft '', zei hij beroemd.