David Bowie gesigneerde bladmuziek op veiling

April 28, 2024

De film Fluwelen goudmijn, een liefdevolle hommage aan de glamrockbeweging geregisseerd door Todd Haynes, toont een glamrockster die zijn eigen dood faket als een beroemdheidsstunt, wat leidt tot een enorme kritische reactie van zijn fans die zijn carrière vernietigt. Dit jaar keerde David Bowie dat verhaal om, bijna alsof hij het op de juiste manier had gepland. Hij bracht zijn beste album in tijden naar buiten en liet iedereen denken dat hij niet alleen terugkwam, maar dat hij klaar was om nog beter te zijn dan voorheen. Voor degenen onder ons die nog steeds gekwetst zijn door zijn plotselinge vertrek, hebben we geen andere keus dan te proberen de rietjes van de herinnering te grijpen. Onszelf hechten aan memorabilia is hiervan een symptoom - daarom biedt veilingsite eSolidar ondertekende bladmuziek te koop aan, en de opbrengst gaat naar een goed doel.

We vragen ons af of dit zou zijn wat de ster wilde. Bowie was een anomalie omdat hij een buitenaards wezen was dat de wereld overnam - de man die als het ware op aarde viel. Hij was bizar en probeerde in elk geval de mainstream te ondermijnen, maar definieerde het uiteindelijk. Hij zong over vervreemding en identiteit terwijl hij gekleed was in flamboyante of androgyne outfits, en legde de basis voor latere sterren als Lady Gaga en Madonna. Zou een ster die zo misplaatst is, zich op zijn gemak voelen als hij zo stevig in het culturele geheugen staat? Nou, aangezien de opbrengst naar de humanitaire organisatie Oxfam gaat, denk ik dat hij het zal laten glijden.

Dit alles vormt een onderdeel van The Music Circle's jaarlijkse celebrity jumble sale - Rumble in the Jumble, die op 14 mei plaatsvindt in de iconische multifunctionele locatie Oval Space in Oost-Londen. Dit blad is met name bedoeld voor het nummer ‘Blue Jean’ van zijn album uit 1984 Vanavond. Helaas is dat album aanzienlijk minder opvallend dan zijn eerdere opussen, zoals Ziggy Stardust (1972), of het invloedrijke experimentele Berlin Trilogy (1976-1977). Toch doen we het met wat we hebben. De bladmuziek wordt ook ingelijst geleverd met twee foto's van de zanger.

Degenen die willen deelnemen, kunnen gewoon de link hier volgen. Op zijn minst als het binge-luisteren naar meerdere runs van Zwarte ster niet helpt om ermee om te gaan, dan is dit misschien een alternatief.

Dit verhaal is in eigen huis geschreven, met een afbeelding van de AFP (© AFP Photo / Bertrand Guay).