Veilinghuis Guernsey verkoopt de gitaar van muzikant Jerry Garcia voor het goede doel

April 18, 2024

Een van de beroemdste gitaren van Grateful Dead-legende Jerry Garcia gaat weer op de veiling, waar het meer dan $ 1 miljoen zou kunnen ophalen om een ​​burgerrechtengroep te steunen. Bekend als Wolf, werd de elektrische gitaar op maat gemaakt door gitaarbouwer Doug Irwin. Garcia debuteerde het tijdens een concert in New York in 1973 voordat het instrument - samen met Hell’s Angels-motorrijders - altijd aanwezig was tijdens de eeuwige tour van de Dead.

Dan Pritzker, een muziekminnende filantroop die erfgenaam is van de rijke familie uit Chicago, bekend van de Hyatt-hotelketen, kocht Wolf in 2002 voor $ 789.500 van het veilinghuis Guernsey. Pritzker, die af en toe de gitaar leende aan muzikanten, besloot het te gebruiken terug op de veiling en kondigde aan dat alle opbrengst naar het Southern Poverty Law Centre zou gaan, dat juridische strijd voert tegen blanke supremacisten en andere haatgroepen.

"Hij belde me drie maanden geleden om te zeggen dat hij zich zorgen maakte over de verdeeldheid in het land en dat hij iets zinvols wilde doen", zei Guernsey-president Arlan Ettinger. Het Southern Poverty Law Center heeft alarm geslagen over een piek in haatmisdrijven, vooral tegen immigranten en moslims, sinds president Donald Trump zijn campagne in 2015 lanceerde.

"Terwijl extremisme van de rand naar de mainstream gaat, hebben we veel werk te doen", zei de president van het Alabama-centrum, Richard Cohen, in een verklaring. "Deze opmerkelijke daad van vrijgevigheid versterkt alleen maar onze vastberadenheid", voegde hij toe aan de gitaarverkoop.

Guernsey’s zal Wolf verkopen tijdens een concert op 31 mei in de Brooklyn Bowl-muzieklocatie, waar het veilinghuis grote artiesten op hoopt te trekken. Online biedingen worden ook geaccepteerd. Ettinger zei dat het moeilijk was om de verkoopprijs van Wolf in te schatten, maar dat het een recordgebied zou kunnen bereiken.

Wolf werd voor het laatst verkocht naast een andere gitaar die Irwin maakte voor Garcia, Tiger, dat destijds een record van $ 1 miljoen ophaalde. In 2015 werd de Gibson waarop John Lennon "Love Me Do" speelde en andere vroege Beatles-nummers verkocht voor $ 2,4 miljoen, nog een plaat voor een historische gitaar.

Gevormd in de buurt van San Francisco, werd The Grateful Dead een van de emblematische bands van het hippietijdperk, en trok het "Deadhead" -fans die een gevoel van gemeenschap vonden die van show naar show reisde om de immer evoluerende jamrock te ervaren.

Garcia, die stierf in 1995, schonk zijn beroemde gitaren aan Irwin, die berooid was geworden. Na aanvankelijke bezwaren van de rest van de band nam de gitaarbouwer de controle over en bracht de instrumenten op de veiling.