Hoogtepunten van de Phillips Geneva-horlogeveiling van november 2018: EIGHT

Mei 5, 2024

Phillips presenteert in samenwerking met Bacs & Russo een serie uurwerken met een rijke herkomst voor de komende Phillips Geneva Watch-veiling van november 2018: EIGHT. De Phillips Geneva Watch Auction: EIGHT bestaat uit twee avondsessies en zal in het weekend van 10-11 november 2018, vanaf 17.00 uur, meer dan 220 kavels bevatten. De november-editie van Phillips Geneva Watch Auction: EIGHT vindt plaats in Hotel la Reserve in Genève en is gratis en open voor het publiek. Hier zijn enkele van de hoogtepunten die op biedingen letten.

Rolex Dato Compax ref. 6263, een hoogtepunt van de Phillips Geneva-horlogeveiling van november 2018: EIGHT

Rolex Dato Compax ref. 6263

Jean-Claude Killy, waarvoor deze Rolex Dato Compax ref. 6263 heeft zijn bijnaam, is zo genoemd naar de tweevoudige wereldbekerwinnaar skiën en de "drievoudige kroon" winnaar van het alpineskiën in 1968. Zijn prestaties, om nog maar te zwijgen van zijn knappe uiterlijk en trofeevrouw, maakten hem een ​​ideale ambassadeur voor Rolex . Uiteindelijk werd de handmatig opgewonden, drievoudige kalender Dato-Compax chronograaf naar hem vernoemd vanwege soortgelijke meervoudige talenten. De "Jean-Claude Killy" is alleen gemaakt van 1940 tot 1960 en is zeer gewild vanwege zijn zeldzaamheid en complexiteit.

Niet te missen op de Phillips Geneva Watch Auction: ACHT november gehouden in La Reserve Genève is de originele trilogie (en een vierde)

De ORIGINELE Omega “Trilogy”

Als je de Omega trilogie limited edition van Baselworld 2017 hebt gemist, is een van de hoogtepunten van de Phillips Geneva Watch Auction van november 2018 een volledige set van Omega's originele "Holy Trilogy", samengesteld uit eerste generatie "Broad Arrow" -modellen inclusief een Seamaster-referentie 2913 -3, een Railmaster-referentie 2914-1, een Speedmaster-referentie 2915-1 en een Speedmaster-referentie 2915-2, evenals een zeldzame Ranchero-referentie 2990, ook wel de 'Fourth Musketeer' genoemd. Dus technisch vier horloges en dus geen trilogie, Philips Genève beweert dat dit de eerste keer is dat deze vier stukken in zo'n originele staat in een enkele veiling worden gepresenteerd. Vintage Omega-horloges zijn zeer gewild, zoals bewezen in eerdere Phillips-veilingen.

Thee Patek Philippe Ref. 3974 onderscheidt zich tussen de hoogtepunten van de Phillips Geneva-horlogeveiling van november 2018: ACHT voor het relatief dunne 467-componentenkaliber 27RQ met minuut-repeaterfuncties

Patek Philippe Referentie 3974

De Patek Philippe Ref. Werd in 1989 gelanceerd ter ere van het 150-jarig bestaan ​​van Patek Philippe. 3974 onderscheidt zich tussen de hoogtepunten van de Phillips Geneva-horlogeveiling van november 2018: ACHT voor het 467-componentenkaliber 27RQ, dat vanwege zijn hoge complexiteit slechts 6,80 mm dik is. Gevestigd in een zaak waarvan de neerwaarts gedraaide lugs doen denken aan een andere van Patek Philippe's iconische uurwerken: de eeuwigdurende kalenderchronograaf referentie 2499, de zaak van de Patek Philippe Reference 3974 is gemaakt door niemand minder dan Jean-Pierre Hagmann (wiens initialen te vinden zijn in de stevige caseback en binnenlip). Hagmann wordt beschouwd als een levende legende onder case-makers, om een ​​case te creëren die niet alleen een mooi frame zou zijn voor het horloge, maar ook zou kunnen fungeren als een uitstekende geluidsdrager voor het delicate geluid van de repeater. Patek Philippe stopte deze referentie in 2000 en gezien de complexiteit van de fabricage werden er in de 11-jarige productieperiode zeer weinig voorbeelden gemaakt. Deze Ref. 3974 is slechts de achtste in platina.

Phillips Geneva Watch Auction: EIGHT vindt plaats in Genève van 8-11 november, vanaf 17.00 uur in het La Reserve Hotel in Genève. Het staat open voor leden van het publiek.