Pioniers: Christie's Hong Kong Asian Art Auction

April 18, 2024

Veilinghuis Christie’s houdt op 26 november in Hong Kong een najaarsuitverkoop met de titel ‘The Pioneers’. De verkoop zal de eerste zijn om opmerkelijke hedendaagse Aziatische kunstenaars te herdenken en tegelijkertijd Christie's 250-jarig jubileum te vieren.

Avid-verzamelaars kunnen werken vinden van invloedrijke, avant-garde Aziatische kunstenaars uit de 20e en 21e eeuw, waaronder Sanyu, Zao Wou-ki, Zhang Daqian, Wu Guanzhong, Lin Fengmian en Kim Whan-ki.

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Frankrijk / China, 1920-2014) VERTIGE NEIGEUX (SNOWY VERTIGO) Olieverf op doek Elk: 200 x 200 cm. (78 x 78 inch) (2) Totaal: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ inch)

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Frankrijk / China, 1920-2014)
VERTIGE NEIGEUX (SNEEUW VERTIGO)
Olieverf op canvas
Elk: 200 x 200 cm. (78 x 78 inch) (2)
Totaal: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ inch)

Een aantal van de kunstenaars heeft enige tijd van hun leven in het buitenland gewoond, waardoor ze hun oosterse erfgoed konden vermengen met westerse kunsttechnieken en -filosofieën, en zo een innovatieve kunststijl vorm gaven.

De culturele versmelting komt ook tot uiting in de gekozen veilinglocatie van Hong Kong, die Rebecca Wei, president van Christie's Azië, omschreef als 'een samenvloeiingspunt tussen westerse en oosterse filosofieën'.

RYUZABURO UMEHARA (Japans, 1888-1986) CANNES olieverf op doek 129 x 95 cm. (50 x 37 inch) Geschilderd in 1961-1963 HK $ 10.000.000 - 16.000.000 US $ 1.285.400 - 2.056.600

RYUZABURO UMEHARA (Japans, 1888-1986)
olieverf op canvas
129 x 95 cm. (50 x 37 inch)
Geschilderd in 1961-1963
HK $ 10.000.000 - 16.000.000
US $ 1.285.400 - 2.056.600

Jonathan Stone, voorzitter van Asian Art bij Christie’s, voegt hieraan toe: "Het hosten van de verkoop in Hong Kong blijft trouw aan ons voortdurende geloof in het verdedigen van innovatie en het presenteren aan de wereldtoneelkunstenaar van de hoogste culturele en artistieke prestatie."

De verkoop van ‘The Pioneers’ vindt plaats op 26 november 2016 in de James Christie’s Room, Hong Kong Convention and Exhibition Centre, No. 1 Expo Drive, Wanchai. ’

Chinese artist Zhang Daqian tops 2016 art auction sales (April 2024).