Salcedo Auctions, Manilla: 'The Collectors' Sale 'eindigt met alom succes

April 25, 2024

BenCab, ‘Draped Figure XVI’, 2010. Afbeelding met dank aan Salcedo Auctions

Het in Manilla gevestigde veilinghuis Salcedo Auctions behaalde indrukwekkende resultaten in de langverwachte veiling van 3 juni, ‘The Collectors’ Sale ’, met een uitzonderlijke selectie van lokale en internationale kunst, meubels, decoraties, sieraden en andere zeldzaamheden.

Met een ongelooflijke blijk van toewijding door zowel kenners als enthousiastelingen, sloot de veiling af met algemene verkopen die ver boven hun schattingen uitkwamen.

Met name de olieverf op doek van de nationale kunstenaar Fernando Amorsolo uit 1958, ‘Untitled (Lavandera)’, werd voor meer dan het dubbele verkocht van zijn gepubliceerde schatting op PHP 2,569,600. Andere hoogtepunten zijn werken van Galo Ocampo en Gus Albor, die beide meerdere keren de vermelde schatting voor respectievelijk 992.800 PHP en 759.200 PHP hebben verkocht.

Galo Ocampo, ‘Untitled (Winnowing Rice)’, 1974. Met dank aan Salcedo Auctions

De Filippijnse tribale en etnografische kunst behaalde ook uitstekende resultaten met 80% van hun verkochte kavels. Om niet achter te blijven, stegen zowel meubels als sieraden ver boven de verwachtingen uit, met biedingen die respectievelijk vijf en zes keer hun oorspronkelijke prijs bereikten, met name een 20e eeuw hagabi bench zag een stijging van 500% boven zijn schatting en verkocht tegen PHP 350.400.

Het succesvolle succes van Salcedo Auctions in ‘The Collectors’ Sale ’, dat zichzelf bewezen heeft als een perfect startpunt voor opkomende verzamelaars, heeft haar positie in de branche zeker versterkt.

Bezoek Salcedo Auctions om de volledige resultaten van de veiling te bekijken.

ilyda chua