Veiling: David Bowie Private Art Collection

April 19, 2024

Achter de flamboyantie en muziek van wijlen David Bowie zat een fervent kunstkenner wiens privé kunstcollectie binnenkort zal worden geveild. Terwijl zijn leven bijna 50 jaar in het openbaar werd doorgebracht, was zijn passie voor kunstwerk iets als een verborgen geheim - net als zijn strijd tegen kanker.

Damien Hirst; Beautiful, Shattering, Slashing, Violent, Pinky, Hacking, Sphincter Painting, 1995 Huishoudenglans op canvas £ 250.000-350.000

Damien Hirst; Beautiful, Shattering, Slashing, Violent, Pinky, Hacking, Sphincter Painting, 1995
Huishoudenglans op canvas £ 250.000-350.000

In november zullen bij een driedelige veiling meer dan 400 van zijn gewaardeerde stukken onder de hamer gaan. Het hoogtepunt is toevallig 200 stuks moderne en hedendaagse Britse kunst met artiesten als Henry Moors, Graham Sutherland, Frank Auerbach en Damien Hirst. "Kunst was serieus, het enige dat ik ooit had willen bezitten. Het is voor mij altijd een stabiele voeding geweest. Ik gebruik het. Het kan de manier waarop ik me 's ochtends voel veranderen.' zei Bowie The New York Times in 1998. "Hetzelfde werk kan me op verschillende manieren veranderen, afhankelijk van wat ik doormaak", voegde hij eraan toe.

Ettore Sottsass; ‘Casablanca’ dressoir, 1981; £ 4.000-6.000

Voorafgaand aan de veiling reizen geselecteerde stukken uit de collectie van 20 juli tot 15 oktober op een Preview World Tour door Londen, Los Angeles, New York en Hong Kong. Degenen in de buurt van de galerieën van Sotheby's New Bond Street in Londen kunnen ook een glimp opvangen van de collectie van 1 tot 10 november. We verwachten grote belangstelling voor deze veiling, met name het stuk Jean-Michel Basquiat "Air Power" (1984). Je herinnert je misschien dat Bowie de rol van Andy Warhol speelde in Basquiat, de biopic van Julian Schnabel uit 1996. Een dergelijke buitengewone herkomst betekent dat "Air Power", gekocht door Bowie in 1997, door verzamelaars hard betwist kan worden. In ieder geval is Basquiat momenteel in zwang, zoals onze eerdere rapporten bevestigen.

Romuald Hazoumé Alexandra, 1995; Gevonden voorwerpen; £ 5.000 - £ 7.000

Een woordvoerder van de Estate of David Bowie zei: 'Davids kunstcollectie werd gevoed door persoonlijke interesse en samengesteld uit passie. Hij zocht en moedigde altijd bruiklenen uit de collectie aan en deelde graag de werken onder zijn hoede. Hoewel zijn familie bepaalde stukken van bijzonder persoonlijke betekenis behoudt, is het nu tijd om anderen de kans te geven de kunst en objecten die hij zo bewonderde te waarderen - en te verwerven. ”

David Bowie's Tintoretto (April 2024).