Bonhams veilt privécollectie van 25 supercars in Genève

April 26, 2024

Internationaal veilinghuis Bonhams keert op zondag 29 september terug naar Genève voor een zeer bijzondere veiling. Het vindt plaats in een 12e-eeuwse abdij, die naast het clubhuis ligt, een voormalig kasteel met uitzicht op het Meer van Genève, een privécollectie van 25 supercars, hypercars en luxe auto's - allemaal zonder voorbehoud aangeboden - te presenteren op de prestigieuze Bonmont Golf & Country Club.

Tegen de achtergrond van een spectaculair decor zal de verkoop van zo'n geweldige reeks hoogwaardige en prestigieuze auto's naar schatting meer dan € 12.000.000 (£ 10.000.000, $ 13.000.000) opleveren.

Vertegenwoordigen van een internationaal appèl van prestige- en prestatiemerken: Aston Martin, Bentley, Bugatti, Ferrari, Koenigsegg, Lamborghini, Maserati, Mercedes-Maybach en Porsche, met modellen variërend van hyperauto's tot luxe cabrio's en limousines, enkele van de langverwachte Supercar-modellen omvatten:

Slechts één van de negen geproduceerd in de wereld, deze Lamborghini is zeer gewild

Lamborghini Veneno

Een van de negen roadster-versies van de ultieme Lamborghini, die werden geproduceerd in de kleuren van de Italiaanse vlag om het 50-jarig jubileum van het bedrijf te vieren: rood, wit en groen. Dit tweekleurige wit en crème exemplaar heeft slechts 325 km geraamd € 4.500.000 - 5.000.000.

Ferrari - La Ferrari

Het Formule 1- en GT-geïnspireerde model wordt door de Modena-fabrikant beschreven als de 'meest ambitieuze' Ferrari en de eerste productieauto die is uitgerust met F1-afgeleide hybride technologie. Deze specifieke auto heeft 1.000km afgelegd. Schat € 2.300.000 - 2.500.000.

Koenigsegg One: 1

Ongetwijfeld de zeldzaamste auto in de collectie, slechts zes werden geproduceerd door de Zweedse fabrikant die hem beschreef als 's werelds eerste megawagen, die meer dan één megawatt aan vermogen produceerde, tijdens de lancering van het autosalon van Genève in 2014. Dit exemplaar heeft slechts 597 km gereden. Schat € 1.600.000 - 2.000.000.

McLaren P1

Een van de slechts 375 hybride supersporten gemaakt door de Britse productie-afdeling van het succesvolle Formule 1-bedrijf. Slechts 1000km afgelegd. Schat € 1.300.000 - 1.600.000.

Aston Martin One 77

Nummer 35 van 77. Het vlaggenschip van Aston Martin, koolstofvezel en aluminium hypercar, werd geproduceerd in een beperkte oplage tussen 2009 en 2012, met een 7,3-liter V12-motor, wat een topsnelheid van 220 mph opleverde. Schat € 1.200.000 - 1.600.000.

Bugatti Veyron 16.4

De in Frankrijk geproduceerde Veyron, vernoemd naar autocoureur Pierre, zette bij de lancering in 2005 de maatstaf voor supercars en combineerde de prestaties van racewagens (1000 pk, maximale snelheid van meer dan 250 mph en acceleratie van 0-62 mph in 2,5 seconden) met een luxe pakket. Dit Atlantic Blue exemplaar wordt aangeboden in zeer goede staat, met iets meer dan 3000 mijl gereden. Schat € 600.000 - 800.000.

De collectie wordt door de staat Genève te koop aangeboden, zonder voorbehoud verkocht, en de verkoop zal worden uitgevoerd door de heer Mauro Contessotto, veilingmeester voor de staat Genève.

De Bonhams-verkoop wordt voorafgegaan door twee kijkdagen (vrijdag 27 - zaterdag 28 september), wanneer de collectie wordt gepresenteerd in de Bonmont Golf & Country Club, samen met een aantal hoogtepunten van de andere internationale verkoop van sieraden, horloges en horloges van het veilinghuis. Chinese kunst evenals moderne en hedendaagse kunst.