Klassieke autoveilingen nu op: 3 klassieke auto's om te bezitten

April 16, 2024

Ferrari 365 GT4 BB uit 1975 geveild door RM Sothbys

Er zijn veel redenen om een ​​auto te bezitten. Voor de meeste autoliefhebbers zijn de voor de hand liggende pushfactoren de artistieke en erfgoedwaarden. Maar het minst besproken, of althans alleen nominaal in gedachten gehouden, is dat het bezit van een klassieke auto, in tegenstelling tot de aankoop van een nieuwe auto, meestal een investering is.

Gemiddeld waardeert een nieuwe auto aanzienlijk in waarde - als u hem de showroom uitrijdt, kijkt u voor 2/3 van de prijs. Na 5 jaar is uw nieuwe auto dan meestal de helft waard. Oldtimers, vooral die welke mooie veilinghuizen vaak aanbieden, zijn een goede investering. Als ze op de juiste manier worden verzorgd, zullen deze uit productie zijnde vintage schoonheden in waarde stijgen, simpelweg omdat er niet meer wordt gemaakt. Dat gezegd hebbende, zullen de meeste eigenaren van klassieke auto's er nooit van dromen om afstand te doen van hun klassieke auto's, maar in je achterhoofd kan er tenminste één geruststellen dat het echt een waarderende troef is, vooral als je klassieke auto's koopt met een gewaardeerde herkomst en erfgoed.

Porsche 550A Spyder uit 1958 geveild door Bonhams

Nu te veilen: 3 klassieke auto's om te bezitten

Het Museum of Modern Art in New York City beschreef deze auto ooit als volgt: de subtiele, zwellende rondingen en depressies van het lichaam weerspiegelen zorgvuldig berekende geometrieën op basis van de ellips. Het meest opvallende kenmerk - de lange, uitstekende motorkap - is gemodelleerd met een opvallende ‘power bulge’ die door het midden van de motorkap loopt om de krachtige motor te herbergen. Luchtinlaatpanelen met lamellen dringen door het anders gladde oppervlak. De motorkap buigt naar een neus zonder grille die lucht aanzuigt om de motor te koelen. Introductie van onze eerste eigen klassieke auto:

Luchtinlaatpanelen met lamellen dringen door het anders gladde oppervlak. De motorkap buigt naar een neus zonder grille die lucht aanzuigt om de motor te koelen. - Museum of Modern Art, NYC, op de Jaguar E-Type Series 1 uit 1966

1966 Jaguar E-Type Series 1 4,2-liter Roadster geveild door RM Sotheby's aangeboden voor $ 250.000 - $ 325.000 zonder reserve

1966 Jaguar E-Type Series 1 4.2-liter Roadster

Geveild door RM Sotheby’s, the1966 Jaguar E-Type Series 1 4.2-liter Roadster wordt zonder reserve aangeboden voor $ 250.000 - $ 325.000. De open tweezitter Jaguar E-Type roadsters is simpelweg een van de beroemdste en direct herkenbare klassieke auto's ooit gebouwd.

De beroemde, sensuele rondingen zijn gebaseerd op ontwerpelementen van de D-Type en zijn ontwikkeld door Sir William Lyons, Malcolm Sayer en William M. Heynes, met behulp van windtunneltests en vliegtuigprincipes, waardoor de Jaguar E-Type Series 1 4.2-liter uit 1966 werd verkregen Roadster een agressief gezicht.

Gebouwd rond een lichtgewicht monocoque met buisvormig subframe voor de motor, voorwielophanging en besturing, en een onafhankelijke achteras, wordt deze open tweezits Jaguar E-Type gedocumenteerd door het Jaguar Daimler Heritage Trust-certificaat als origineel geleverd aan Excel Electric Supply, Californië, afgewerkt in speciaal besteld zwart met een bijpassend interieur, softtop en fabriekshardtop. Bijna alles is origineel, behalve het lakwerk dat met liefde is gerestaureerd, de liefdevol gerestaureerde Jaguar-specialist Shaun Saunders, en de E-Type Series 1 4.2-liter Roadster terugbrengt in de Concours-niveau klassieke auto die het is.

Ferrari 365 GT4 BB uit 1975

Ferrari vierde zojuist hun 70-jarig jubileum en OFFWHITEBLOG was aanwezig om de festiviteiten met de steigerende pony's bij te wonen, waarna we werden uitgenodigd op het hoofdkantoor van Ferrari Singapore om te praten met Dieter Knechtel, CEO van Ferrari Far East Hub. Aangeboden voor $ 450.000 - $ 550.000 zonder reserve, de Ferrari 365 GT4 BB uit 1975 werd geïntroduceerd in 1973, en het was Ferrari's eerste middenmotor-productieauto, wat het een belangrijke mijlpaal maakt in termen van Ferrari's erfgoed.

Onder de motorkap van deze klassieke superauto bevindt zich een motor van 4.390 cc, met vier Weber twin-choke carburateurs die de Ferrari 365 GT4 BB uit 1975 het vermogen van 380 paarden geven. De uitlaatpijpen in 'pea shooter'-stijl en drievoudige achterlichten onderscheiden hem van andere gelijkaardige 512B klassieke Ferrari's. Bovendien wordt de Gerrari 365 GT4 BB door verzamelaars van klassieke auto's beschouwd als de puurste van alle Berlinetta Boxer-modellen en vanwege het feit dat hij beperkter was en betere prestaties leverde dankzij zijn lichtgewicht chassis.

Porsche 550A Spyder uit 1958

Dit Le Mans- en Nürburgring-podium, geveild door Bonhams, dat de Porsche 550A Spyder uit 1958 afmaakt, is een van de meest originele exemplaren die er zijn.De herkomst is verder verbeterd door het feit dat deze Spyder-klassieker een model af fabriek is.

Bijgenaamd "Giant Killer", verdiende de Porsche 550A Spyder uit 1958 deze naam dankzij zijn 1,5-liter flat-four-motor en zijn vermogen om de Spyder te pushen in beter presterende concurrenten met motoren die twee keer zo groot zijn als die van Ferrari. Deze bijna nieuwstaat Porsche 550A Spyder heeft de afgelopen 59 jaar slechts oppervlakkige, kleine reparaties gehad. Reserve prijs op aanvraag.

Sla je slag: grote veiling van klassieke opknappertjes • Z Life (April 2024).