Sotheby's to Auction Dinner met elBulli Chef

April 27, 2024

chef-kok Ferran Adria

Veilinghuis Sotheby’s biedt de hoogste bieder op een aanstaande wijnveiling de kans om te genieten van een diner bereid door de legendarische chef-kok Ferran Adrià zelf.

Het is de laatste toevoeging aan een langverwachte wijnveiling die volgende maand in Hong Kong en New York wordt gehouden, wanneer El Bulli - die vijf keer de titel van beste restaurant ter wereld heeft behouden door het tijdschrift "Restaurant" - zijn wijn verkoopt kelder.

Het openingsbod voor een diner met Adrià bij zijn Barcelona-restaurant Tickets, dat hij samen met broer Albert leidt, begint bij $ 5.000.

Andere kavels die aan de wijnverkoop zijn toegevoegd, zijn onder meer de kans om verschillende stukjes El Bulli-memorabilia te pakken, waaronder vier door Adrià gesigneerde koksjassen, een set El Bulli-messen, menu's, wijnlijsten en El Bulli-briefpapier.

Veel van de te koop aangeboden kavels zijn ook unieke stukken op maat, speciaal ontworpen om de avant-gardistische keuken van Adrià te helpen uitvoeren en serveren. Voorbeelden zijn onder meer barokke en gegolfde schalen en serviesgoed voor zijn kenmerkende bolvormige olijven.

8.800 flessen wijn, die allemaal een sticker van El Bulli zullen dragen en waarvan sommige zullen worden ondertekend door Adrià en restaurantpartner Juli Soler, worden geveild op 3 april in Hong Kong en 26 april in New York.

Het kavel met de hoogste waarde omvat een trio van Domaine de la Romanée Conti, Romanée Conti 1990, dat naar schatting $ 32.500 tot $ 47.500 zal opleveren.

Koksbuis gesigneerd door Ferran Adria