Unieke vintage witgouden Rolex Daytona maakt Phillips-veilingdebuut

April 19, 2024

Unieke witgouden Rolex Daytona referentie 6265

In 2010 kwam John Goldberger een unieke vintage witgouden Rolex Daytona referentie 6265 en onmiddellijk wist hij dat hij iets speciaals in handen had. Hij wist eerst niet zeker of het goud was, aangezien roestvrij staal en geelgoud Rolex Daytonas vaak geproduceerde productiemodellen waren, maar omdat Goldberger het zwaardere gewicht van het metaal voelde, kon hij (althans in het begin) niet geloven dat wat hij had in zijn handen een vintage ref. 6265 Rolex Daytona in witgoud.

Goldberger is een ervaren horlogeverzamelaar en als er ooit een mythische eenhoorn in de horlogewereld was, dan was dat het wel. Er werd gedacht dat alle 6265's waren gemaakt van roestvrij staal of geel, en dus was hij er helemaal klaar voor om het herkenbare gewicht van goud af te doen als een trucje van sensatie.

De unieke vintage witgouden Rolex Daytona zal de kop zijn van 'The Daytona Ultimatum', een thematische verkoop van 32 van de beste Rolex Daytona's ooit gemaakt.

De unieke vintage witgouden Rolex Daytona zal de kop ‘The Daytona Ultimatum’ zijn, een thematische verkoop van 32 van de beste Rolex Daytona's ooit gemaakt.

Specialist Arthur Touchot legt het belang en de herkomst uit van de unieke Vintage White Gold Rolex Daytona ref. 6265 die zijn Phillips Auction-debuut maakt

Rolex maakte in de jaren 70 veel horloges in witgoud. Of, om preciezer te zijn, Rolex maakte destijds veel witgouden Day-Dates. Het gebruik van witgoud bij de productie van de Day-Date mag geen verrassing zijn. Dit was toen immers het meest glamoureuze model van het bedrijf, dus het gebruik van edelmetalen - waaronder geel, roze, witgoud en platina - leek logisch.

De beslissing om datzelfde metaal te gebruiken voor een sporthorloge is echter iets verrassender. De Daytona, gelanceerd in 1963, is ontworpen als een robuuste mechanische chronograaf, bedoeld om elke dag te worden gedragen en gebruikt. De overgrote meerderheid is daarom gemaakt van roestvrij staal, wat iets vergevingsgezinder is dan goud wanneer het aan de ontvangende kant van de kleine klappen van het leven staat.

De unieke vintage witgouden Rolex Daytona is voorzien van een zwarte sigma wijzerplaat

Maar hier zijn we dan, kijkend naar een unieke witgouden Daytona uit de vroege jaren 70. Het horloge heeft ook een zwarte “sigma” wijzerplaat met witgouden indexen, wat consistent is met het kastmetaal. Verder is er niet veel bekend, behalve dat het horloge in 1970 is vervaardigd en in 1971 bij een Duitse winkel is afgeleverd.

Specialist Arthur Touchot vermoedt, op basis van andere unieke stukken die weer zijn opgedoken, dat het een speciale bestelling was, geplaatst namens een van de meest exclusieve klanten van de boetiek - niet alleen de financiële middelen, maar ook de invloed die de kolossale Rolex zou verleiden om af te wijken van standaardpraktijk en maak een White Gold Rolex Daytona referentie 6265.

Omdat er geen ander witgoud Daytona-model is, is het onmogelijk te zeggen met welke armband het horloge in 1971 is geleverd. De kroon, die een andere kleur heeft dan de kast en drukknoppen, is gemaakt van roestvrij staal, niet van goud.

De witgouden Daytona met de bijnaam 'Eenhoorn' verscheen voor het eerst in het segment Talking Watches van Hodinkee tijdens een interview met Goldberger.

De unieke vintage witgouden Rolex Daytona zal de kop ‘The Daytona Ultimatum’ zijn, een thematische verkoop van 32 van de beste Rolex Daytona's ooit gemaakt. Het horloge zal naar verwachting meer dan CHF 3 miljoen opleveren. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan Children Action.

Bezoek Phillips Auctions voor meer informatie en foto's.