Meubels van Versace worden geveild bij Sotheby's

April 9, 2024

Villa Fontanelle Comomeer

De inhoud van het weelderige herenhuis van wijlen Gianni Versace aan het Comomeer (Italië), Villa Fontanelle, wordt hier door Sotheby's Londen geveild.

De 550 loten zullen naar verwachting meer dan £ 2 miljoen opleveren. Voorafgaand aan de verkoop zal Sotheby’s hoogtepunten van bepaalde kamers van de villa recreëren in de galerijen van New Bond Street.

Gianni Versace's veeleisende benadering van het inrichten van zijn huis resulteerde in de indrukwekkende collectie continentale meubels, beeldhouwwerken en zilverwerken en 18e en 19e eeuwse schilderijen die bij deze verkoop worden aangeboden.

De Europese plaatsvervangend voorzitter van Sotheby, Mario Tavella, schetste: 'Het is een groot genoegen om deze opmerkelijke verkoop van zo'n maverick van stijl te organiseren, waarvan de smaak en invloed worden belichaamd in de Villa Fontanelle-collectie.

Dit is de laatste kans om de wereld van Versace binnen te gaan en iets te kopen uit een collectie die representatief is voor zijn nalatenschap. "

"Het is het huis dat echt van mij is en een spiegelbeeld weergeeft van alles wat ik ben, ten goede of erger", zei Gianni Versace.

De 19e-eeuwse villa, 30 mijl van Milaan aan de oevers van het Comomeer, was 20 jaar lang Versace's favoriete huis en weekendverblijf, evenals het toneel van glamoureuze weekendfeesten bijgewoond door gasten zoals prinses Diana, Madonna, Sting en Elton John.

Veel van de items die in de verkoop zijn opgenomen, zijn herkenbaar aan de iconische foto's die Helmut Newton in de villa heeft gemaakt.