A Wonderful Life was de laatste fotografieveiling van New York in 2019

April 13, 2024

Op 17th December 2019, zowel fotografie- als kunstliefhebbers hebben weer een geschenk van hun kerstlijst gehaald, dankzij de in Los Angeles gevestigde galerist Peter Fetterman en het particuliere internationale veilinghuis Bonhams.

Door samen te werken, kwam de gezamenlijke inspanning tot stand in de vorm van een grote fotografieveiling in New York. Met geïnteresseerde partijen die zowel persoonlijk als online bijeenkwamen om hun biedingen uit te brengen, werd de veiling vernoemd naar een iconische kerstfilm van James Stewart, getiteld Een wonderleven.

De veiling richtte zich op afbeeldingen van vreugde en vrolijkheid en bevat meesterafdrukken uit de eigen collectie van Fetterman met prijzen die ergens tussen de $ 1.000 en $ 6.000 begonnen. De veiling omvatte onder meer afbeeldingen van een jonge en 'hippe' Audrey Hepburn op een fiets, Paul McCartney in zijn vroege Hamburgse kroostjaren en een retro Queen Elizabeth II die met een puzzel zat - en niet te vergeten mid-performance foto's van Elvis Presley en Freddie Mercury, voor de fans.

Met werk van de Zwitsers-Franse humanistische fotograaf Sabine Weiss en Berenice Abbott, die wordt vereerd vanwege haar onthullende foto's van New York uit de jaren dertig - de Een prachtig leven veiling leek de perfecte afsluiting van nog een jaar, ondanks het behalen van een algemeen Buy-In-percentage van 50% en een totale verkoop van $ 350K, wat lager was dan de verwachte $ 564K.

Terwijl 96,88% van de verkochte kavels opbrengsten hadden in of boven het geschatte voorverkoopbereik - was het hoogste resultaat lot 107, Edward Curtis, Canyon de Chelly (1904), die voor 5K meer verkocht dan verwacht, met een totaal van $ 13825.